logo_tcsir BIP

Informacje


O nas
Nasze obiekty
Aktualności
Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

I Tczewski Cross Rowerowy


W sobotę 11 lipca odbył się zorganizowany przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Powiatowe Centrum Sportu „I Tczewski Cross Rowerowy”.
27 kilometrowa trasa biegła przez Rokitki, Śliwiny, okolice lubiszewskich jezior z metą przy ZEC na Rokitkach. Nawierzchnia bardzo zróżnicowana - od gładkiego jak stół asfaltu, trelinki, szutru, do leśnych bezdroży z torami przeszkód. Do wyścigu zgłosiły się 62 osoby, z czego ukończyło 57. Trasa nie była łatwa, co można stwierdzić choćby po rozpiętościach czasowych na mecie. Najlepszy zawodnik, zwycięzca kat OPEN Dariusz Wybraniak uzyskał czas 56 min 18 sek., co dało średnią 28,77 km/h. Ostatni zawodnik jechał ponad 2 godziny!
W tym czasie na KANONCE odbywał się festyn rowerowy. Można było dokonać bezpłatnego przeglądu roweru u „Kołodzieja”. Organizator przygotował wiele atrakcji w postaci różnych stacji sportowych, pokazowej gry w speed-badmintona, pokazów wozów bojowych straży pożarnej, „ogródka policyjnego” dotyczącego bezpieczeństwa na drogach, oraz quizu rowerowego. Dla uczestników przygotowano wiele słodkich nagród, choć frekwencja była dość niska.
Po 2,5 godzinach, kiedy wszyscy uczestnicy „zjechali” na Kanonkę, gdzie czekał między innymi wyśmienity bigos przygotowany przez „Kanion grill”, odbyła się dekoracja zwycięzców. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali okazałe puchary, a najlepsi w kat OPEN kobiet i mężczyzn nagrody rzeczowe.
Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że impreza była udana i choć część uważała trasę za dość łatwą, to drudzy mówili, że…. tak się jeszcze nie zmęczyli!!!
Organizatorzy planują kolejną edycję za rok.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie wolontariuszom, Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej, Powiatowej Komendzie Policji w Tczewie, Nadleśnictwu Starogard, PKP Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Gdyni za pomoc i przychylność w zorganizowaniu crossu.
Pełna fotorelacja oraz szczegółowe wyniki na stronie tcsir.pl
Fotorelacja w zakładce - Informacja - Relacja z imprez
Pobierz załączone pliki


1. Wyniki Tczewskiego Crossu Rowerowego (pdf / 49 KB. Ilość pobrań: 991)Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw