Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

XXIV Uliczny Bieg Sambora - c.d. zdjęć

Sobotni poranek 08 listopada powitał biegaczy mżawką i chłodem. Nad Kanonką unosiła się lekka mgiełka, ale to nie przeszkodziło miłośnikom biegania stawić się na starcie XXIV Ulicznego Biegu Sambora.

Pomimo iż była to już XXIV edycja znanej tczewskiej imprezy biegowej, to jednak zupełnie… nowa! Nowa 10-kilometrowa trasa, nowe miejsce startu-mety (na Kanonce). Impreza towarzysząca - Bieg Mały Sambor również w całości odbył się na Kanonce. Na starcie Małego Sambora stanęła rekordowa liczba młodych biegaczy. W sumie bieg ukończyło 518 osób ( 229 dziewcząt SP, 261 chłopców SP, 16 dziewcząt i 12 chłopców z Gimnazjów).
Dzieci miały do pokonania odpowiednio :
dziewczęta SP 400m, chłopcy SP 800m, dziewczęta Gimnazja 800m i chłopcy Gimnazja 1200m.

W kategorii dziewcząt SP zwyciężyła Jagoda Cesarz z SP 10 w Tczewie, przed Julią Jezierską z SP 12 w Tczewie i Anną Łaska ze Skórcza.
W kategorii chłopców SP Kamil Mierzkowski z SP 10 w Tczewie, drugi był Jakub Czochór z SP 12 w Tczewie, a trzeci Jakub Ziegert z SP 7 w Tczewie.
W kategorii dziewcząt Gimnazja wygrała Monika Dubiela z Lubichowa, druga była Joanna Laskowska ze Skórcza, a trzecia Natalia Gańska z Gościcina.
Wśród chłopców z Gimnazjów pierwsze miejsce zajął Michał Lewandowski z Gim 1 Tczew, drugi był Szymon Rzeniecki ze Skórcza, a trzeci Marceli Frelke z Gim 2 Tczew.
Wszyscy w/w otrzymali nagrody rzeczowe i okolicznościowe medale „Dużego Sambora”, a wszyscy którzy ukończyli Bieg, pamiątkowe medale. Widok uśmiechniętych najmłodszych uczestników z medalem na piersi - bezcenny!

Punktualnie o godzinie 12.00 ruszył XXIV Uliczny Bieg Sambora. Na starcie międzynarodowa obsada z Keniczykami i Ukraińcami na czele. Od początku na czele stawki byli właśnie goście z zagranicy. Na trasie biegu pomimo sporych utrudnień drogowych na Czyżykowie, wszystko odbyło się sprawnie i bez większych przeszkód, w czym duży udział mieli wolontariusze i służby mundurowe : Policja, Straż Miejska i Ochotnicza Straż Pożarna w Tczewie.

Na mecie z dużą przewagą i w doskonałym czasie 0:29:29 zwyciężył Bogdan Semenowicz Ukrainy. Drugi był jego rodak Ruslan Savchuk z czasem 0:29:45, a trzeci Launen Kwalia z Kenii z czasem 0:29:59.

Pierwszą kobietą na mecie była Nancy Arusei z Kenii w czasie 0:34:13. Druga Marta Krawczyńska z Malborka 0:34:31, a trzecia Aleksandra Lisowska z Olsztyna 0:34:44.

251 biegaczy ukończyło XXIV Uliczny Bieg Sambora. Każdy otrzymał na mecie specjalnie na tę okazję wybity pamiątkowy medal!
Na mecie panowała wspaniała, przyjacielska i radosna atmosfera! Wszyscy biegacze gratulowali sobie nawzajem ukończenia biegu w dobrej formie, a organizatorzy zadbali dla uczestników o napoje, gorącą zupę i owoce po tak intensywnym wysiłku. Tuż po wbiegnięciu ostatniego zawodnika odbyła się dekoracja i wręczenie nagród dla najlepszych biegaczy w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn, a także w jedenastu kategoriach wiekowych. Nagrody wręczał Prezydent miasta Mirosław Pobłocki, oraz Dyrektor TCSiR Andrzej Błaszkowski.
Wspólnym zdjęciom, opowieściom z trasy i ogólnych wrażeń nie było końca. Najważniejszy był uśmiech i radość uczestników z osiągniętego wyniku. Najstarszym zawodnikiem był Pan Stanisław Niwiński, który miał 80 lat i ukończył Bieg na 233 miejscu! Najmłodsza uczestniczka to 5-letnia Magdalena Rudko z Przedszkola Sióstr Bożego Miłosierdzia!
Bardzo cieszy spory udział tczewian, których Bieg ukończyło aż 98 osób!
Za rok jubileuszowy XXV Uliczny Bieg SAMBORA, mamy nadzieję, że w jeszcze większej obsadzie, wszystkie rekordy, które zostały ustanowione po raz pierwszy DO POBICIA!

Organizator, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy, a w szczególności : Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Tczewie, Stowarzyszeniu „Biegający Tczew”, wolontariuszom z II LO w Tczewie, wolontariuszom z Centrum Wolontariatu w Tczewie, wolontariuszom OSiW OHP w Tczewie, oraz firmie EATON.