Organizatorami Ligi są Zespół Szkół Katolickich w Tczewie , Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji , Starostwo Powiatowe.

1. mecz UKLO Tczew- GIM Katolickie TCZEW 2-0 (25:12, 26:24)
2. mecz GIM GNIEW - II LOTCZEW 2-0 (25:11 , 25:20)
3. mecz Gimnazjum Katolickie- II LO Tczew 2-1 (25:14 , 22:25, 15:9)
4. mecz UKLO Tczew- GIM GNIEW 2-0 (25:21 , 25:19)

W meczach IV rundy doszło do pojedynku derbowego pomiędzy zespołami UKLO i PKG .Obie ekipy rozegrały emocjonujące spotkanie, szczególnie w drugim secie, w którym nieznacznie lepsze okazały się licealistki. W drugim spotkaniu Gim Gniew pokonało II LO z Tczewa.
Kolejne mecze dostarczyły jeszcze większych emocji. O sporą niespodziankę postarały się gimnazjalistki reprezentujące Publiczne Katolickie Gimnazjum w Tczewie. Spotkanie pomiędzy II LO a PKG było bardzo zacięte i wyrównane. Ostatecznie zwycięstwo w tiebreku uzyskały gimnazjalistki , dla których jest to drugie zwycięstwo w lidze. Bardzo emocjonujące i stojące na wysokim poziomie spotkanie, stoczyły ekipy UKLO Tczew i Gimnazjum z Gniewa .
Licealistki z „ Katolika '' do tej pory nie przegrały w Lidze żadnego meczu. Początek spotkania lepiej zaczęły gimnazjalistki prowadząc wysoko (8-3)
Podopieczne Waldemara Wasielewskiego zmobilizowały się jednak i grając mocną zagrywką odrobiły straty i wygrały pierwszy set 25-21.
W drugim secie oglądaliśmy wiele wspaniałych akcji z obydwu stron. Ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszły licealistki .

Rozgrywki TLPS przekroczyły półmetek. Po 16 spotkaniach na czele tabeli znajdują się zespoły UKLO i I LO z Tczewa ,które zgromadziły 12 punktów.
W pierwszej piątce znajdują się jeszcze zespoły z Gniewa, II LO Tczew i Publicznego Katolickiego Gimnazjum.