logo_tcsir BIP

Informacje


O nas
Nasze obiekty
Aktualności
Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

TURNIEJ PRZEDSZKOLI


W sobotę 09 maja odbył się już XIX Turniej Sportowo-Rekreacyjny Przedszkoli o Puchar Prezydenta Tczewa, zorganizowany przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Tym razem na starcie stanęły reprezentacje 5 Przedszkoli : „Jodełka”, „Chatka Puchatka”, Przedszkole Nr 8, „Niebieskie Migdały”, oraz po kilkuletniej przerwie „Przedszkole Sióstr Miłosierdzia”.
Każde Przedszkole wystawiło reprezentację składająca się z 15 zawodników (nie licząc rezerwowych) oraz 2 panie nauczycielki, które również brały czynny udział w turnieju.
W programie były konkurencje sprawnościowe, szybkościowe, oraz tory przeszkód.
Rywalizacja była niezwykle zacięta, ale prowadzona w sportowej atmosferze. Niesamowity doping małym sportowcom sprawiły ich rodziny, które prawie w całości zapełnili trybuny w hali II LO. Rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech, gdyż dzieci były wspaniale przygotowane do zawodów przez swoich wychowawców. Widać było wiele pracy włożonej przez panie, które przygotowały swoich podopiecznych do tych trudnych, jak na ich wiek zawodów. Wiele skomplikowanych torów przeszkód dzieci wykonały w sposób, który nie powstydziłyby się dzieci ze Szkół Podstawowych.
Od początku trwała zacięta rywalizacja o zwycięstwo pomiędzy Przedszkolami „Jodełka” i „8”, które w ostatnich latach nie miały sobie równych. Oba Przedszkola na przemian wygrywały poszczególne konkurencje. W połowie zmagań do walki o tytuł najlepszego Przedszkola włączyła się „Chatka Puchatka”, która ostatecznie przedzieliła oba Przedszkola.
Po pasjonujących zawodach, zdobywając w sumie punktów zwyciężyło „Przedszkole Nr 8”! Drugie miejsce dla „Chatki Puchatka”, dla którego był to najlepszy wynik w historii startów w tych zawodach. Trzecie miejsce zajął ubiegłoroczny tryumfator - Przedszkole „Jodełka”. IV miejsce dla „Przedszkola Sióstr Miłosierdzia”, V miejsce „Niebieskie Migdały”.
1. „Przedszkole Nr 8” 36 pkt
2. „Chatka Puchatka” 33 pkt
3. „Jodełka” 31 pkt
4. „Przedszkole Sióstr Miłosierdzia” 22 pkt
5. „Niebieskie Migdały” 12 pkt
Imprezę ubarwił występ "czirliderek" ze Szkoły Podstawowej Nr 12, które nagrodzono ogromnym aplauzem.
Na zakończenie zawodów, puchary, medale, dyplomy i słodycze wszystkim dzieciom i ich opiekunkom wręczał v-ce Prezydent miasta Adam Urban, oraz dyr. TCSiR Andrzej Błaszkowski. Prezydent pogratulował sprawności i zaangażowania przedszkolakom, dla których były to pierwsze zawody sportowe w życiu i wyraził nadzieję, że przyszłym roku wystartuje jeszcze więcej Przedszkoli.

Galeria zdjęć
Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw