logo_tcsir BIP

Informacje


O nas
Nasze obiekty
Aktualności
Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

Turniej Plażowej Piłki Ręcznej


W sobotę 13 czerwca odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych w tym roku przez TCSiR turniejów piłki ręcznej plażowej. Do zawodów zgłosiło się dziewięć zespołów - 6 męskich i 3 żeńskie.

Warunki do przeprowadzenia turnieju rewelacyjne. Było słonecznie, wręcz upalnie, temperatura wynosiła 30 stopni a na boiskach piasek sprowadzony z nadmorskiej plaży!

Panie grały systemem każdy z każdym, a panów w drodze losowania podzielono na dwie 3-zespołowe grupy.

Mecze w obu kategoriach były bardzo zacięte, a przy tym widowiskowe. Panie ze względu na małą ilość zespołów grały ze sobą mecz i rewanż. O wyniku kilku meczów musiały rozstrzygać rzuty karne.

I miejsce zajął zespół „Drem Team”, II „Dzikie Koty”, III „Kocury Roberta”. Zwyciężczynie grały w składzie : Marta Wojcieszak, Sandra Lauga, Wiktoria Frankowska, Daria Majocha, Magda Wańczyk, Kamila Muszyńska.

Wśród panów poziom zespołów był bardzo wyrównany. Dominowali „weterani”, ale młodzi szczypiorniści nadrabiali braki doświadczenia żelazną kondycją, bardzo potrzebną w tych zawodach. Kto nie wie o czym mowa niech przebiegnie się od bramki do bramki po piaszczystej nawierzchni w temperaturze ponad 30 stopni! Pierwsze cztery zespoły musiały rozegrać aż pięć meczy - 2x 10 min.

Od początku faworytem był zespół „Gang Tajlandii” mający w swoim składzie brązowego medalistę ostatnich mistrzostw świata Michała Daszka. Wyszli z pierwszego miejsca w swojej grupie, choć nie było lekko. W grupie drugiej brylował „Stary Sambor”, który pewnie awansował do półfinału z pierwszego miejsca.

W półfinałach „Gang Tajlandii” wygrał 2:0 zespołem „100+”, a „Stary Sambor 2:0 z zespołem „Dzikie Pelikany”.

W meczu o III miejsce zespół „100+” (goniący ostatkiem sił) 2:0 pokonał „Dzikie Pelikany”.

Na deser pozostał wielki finał, w którym zagrały bezsprzecznie dwa najlepsze zespoły - Gang Tajlandii” i „Stary Sambor”. Pierwszą połowę pewnie wygrali ci pierwsi, ale drugą, rzutem na taśmę samborzanie. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne zatem były rzuty karne. Seria rzutów karnych, która następuje po remisie jest bardzo widowiskowa. Kto nie widział, niech żałuje! Do ostatniej kolejki był remis. W końcu pomylił się ostatni zawodnik „sambora”, a do wykonania karnego wśród przeciwników stanął…. Michał Daszek. Jak można było się spodziewać, nasz brązowy medalista nie dał szans bramkarzowi, strzelając w samo okienko!

Ostateczna kolejność w turnieju panów : Im „Gang Tajlandii”, IIm „Stary Sambor”, IIIm „100+”, IVm „Dzikie Pelikany”, V-VI „Bazyle” i „Bateria Grzanki”. Zwycięski zespół zagrał w składzie : Michał Daszek, Mateusz Szupiluk, Karol Kasprowicz, Szymon Kurczyński, Krzysztof Waldeker, Leszek Wenerowski, Robert Orzechowski.

Na zakończenie imprezy zorganizowanej przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji puchary najlepszym zespołom wręczył dyrektor TCSiR Andrzej Błaszkowski.

Szczypiorniści podkreślali wspaniałą atmosferę zawodów. Niesamowita pogoda sprzyjała nie tylko zawodnikom, ale i kibicom, którzy w „plażowych” warunkach podziwiali wysiłek piłkarzy ręcznych. Większość uczestników zapowiada się na kolejny turniej, który odbędzie się pod koniec sierpnia.

Organizator składa serdeczne podziękowanie panu Robertowi Karnowskiemu z pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów.

Galeria zdjęć
Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw