Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

V Turniej XVII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

Przedostatni, piąty turniej GP Tczewa w Siatkówce Plażowej za nami. Pogoda mimo zapowiedzianego po południu deszczu ponownie sprzyjała zawodnikom, którzy (jak się spodziewano przez rozgrywany World Tour w Starych Jabłonkach, jak i rozstrzygnięcia w poszczególnych klasyfikacjach) mniej licznie, bo w sile 31 zespołów, stanęli do rywalizacji na tczewskiej Kanonce.

17 zespołów w kat. OPEN, 6 żeńskich i osiem 40+, rywalizowało w piątym z sześciu zaplanowanych turniejów.

(fot. TCSiR Tczew)

Zaczniemy dzisiaj od pań, które wyjątkowo najmniej licznie wzięły udział w zawodach. Tutaj prawie wszystko jasne, bo niewiadomą jest tylko piąte, nagradzane miejsce. Mistrzem Tczewa zostały siostry Agata i Aleksandra Chyła, które wygrały piąty z rzędu turniej. Gratulacje! Na drugim miejscu w turnieju jak i klasyfikacji generalnej: Bąkowska Beata i Deja Patrycja. O III miejsce na podium powalczą w ostatnich zawodach Warecka Kasia i Wróblewska Aleksandra, które mają 2 punkty przewagi nad Bronisz Joanną i Tymańska Julią.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęły Agata i Aleksandra Chyła, które pokonały w finale Beatę Bąkowską i Patrycję Deja 21:9. III miejsce Lucyna Dydzińska i Anna Michna po zwycięstwie nad Kasią Warecką i Aleksandrą Wróblewską 21:13. Bronisz Joanna : Tymańska Julia

W kategorii 40+ kolejny tytuł zapewnili sobie Krzysztof Dusowski i Jarosław Szwajkowski, którzy wygrali piąty turniej z rzędu i powiększyli przewagę nad drugimi, Ostrowskim i Kępińskim do 11 punktów. Na trzecim miejscu gdynianie: Marek Patoła i Stanisław Bojewski. Dopiero na czwartym miejscu pierwsza para z Tczewa: Janusz Rekowski i Tomasz Bieliński, których absencja w jednym z turniejów prawdopodobnie będzie kosztowała miejsce na podium.

V turniej wygrali Dusowski i Szwajkowski, przed Patołą i Bijewskim. III miejsce zajęli Ostrowski i Kępiński.

W kategorii OPEN również najważniejsze rozstrzygnięcie już się dokonało.

IV z rzędu Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej wygrali : Piotr Ilewicz i Tomasz Wołoszuk!!!

To były bardzo dobre zawody dla tczewskich par, z których trzy znalazły się w pierwszej szóstce. V turniej wygrali Rafał Roik i Marcin Neumann, którzy w finale pokonali Mistrzów Tczewa 2014 Ilewicza i Wołoszuka 21:14. Dalsze miejsca "tczewiaków" to : IV miejsce Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny, VI miejsce Roman Leczkowski i Piotr Łazarski.

Za tydzień, 28 sierpnia ostatni turniej który, ze względu na zakończenie cyklu rozpocznie się wyjątkowo o godz. 16.30!!!

Organizator zwraca się z prośbą o punktualne przybycie zawodników, gdyż na godz. 21.00 zaplanowane jest uroczyste zakończenie, na którym odbędzie się wręczenie pucharów, medali, oraz nagród rzeczowych dla 10 zespołów w kategorii OPEN, oraz 5 zespołów w kategorii pań i 40+.

ZAPRASZAMY!
Organizatorem imprezy jest Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Pobierz załączone pliki

1. Klasyfikacja po V turnieju XVII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej (pdf / 147 KB. Ilość pobrań: 1581)