Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

XVIII Grand Prix Tczewa 2015 w Siatkówce Plażowej

27 sierpnia szóstym turniejem zakończyło się XVIII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Do zawodów przystąpiło 30 duetów - 16 OPEN, 6 pań i osiem 40+.

Ostatni turniej przebiegał w iście ekspresowym tempie. Ze względu na planowane zakończenie cyklu zawody rozpoczęto o godz. 16.30, a dość niska frekwencja, jak na tczewskie zawody sprawiły, że finał zakończył się już około godz. 21.00

Generalna klasyfikacja w premiowanych nagrodami miejscami I-V w kategoriach pań i 40+ była ustalona praktycznie tydzień wcześniej.

W kategorii pań po raz pierwszy nie wygrały liderki Natalia Zielińska i Marta Podolska, które po pasjonującym finałowym meczu uległy Annie Spittal i Dorocie Truskowskiej 23:25. III miejsce dla v-ce liderek cyklu Olgi Kozłowskiej i Magdy Fijoł, które pokonały Annę Strehlau i Karinę Kuźmicz 21:12.

W kategorii 40+ identyczna sytuacja jak u pań - pierwsze V miejsc ustalone przed tygodniem. Ostatni turniej wygrała para Krzysztof Dusowski Jarosław Szwajkowski przed Tomaszem Bielińskim i Romanem Leczkowskim. IIIm Kowalski - Jędrzejczak, IVm Ostrowski - Kępiński.

W kategorii OPEN dwa pierwsze miejsca były poza zasięgiem reszty stawki, ale o ostatnie miejsce na podium i kolejność w pierwszej dziesiątce premiowanej nagrodami rzeczowymi trwały zacięte boje. Zapowiadało się bardzo ciekawie, gdyż dwie pary mające walczyć o III miejsce dzielił tylko punkt. Nieobecność Piotra Grabana zajmującego do ostatnich zawodów w duecie z Maciejem Łukasikiem IIIm znacznie ułatwiła rywalom to zadanie. Pretendujący do trzeciego miejsca Szymon Gutkowski i Mateusz Zięba wygrali ostatni turniej, pokonując w finale Mikołaja Brange i Krzysztofa Zbrzeźnego 21:17 i tym samym „wskoczyli” na podium. III miejsce zajęli bracia Maciej i Michał Kaszowicz wygrywając z Karolem Mrozkiem i Bartłomiejem Krajnikiem 21:16.

Zaraz po ostatnich meczach nastąpiło uroczyste zakończenie cyklu. Narody rzeczowe, pamiątkowe statuetki i medale wręczali : Poseł na Sejm RP Jan Kulas, V-ce Prezydent Tczewa Adam Urban i dyrektor TCSiR Andrzej Błaszkowski. Jak zwykle nagrodzono 10 zespołów w kategorii OPEN i po 5 w kategoriach pań i 40+.

Pierwszy raz w historii tej imprezy na czele kategorii OPEN dwa tczewskie zespoły. Zwycięzcami XVIII Grand Prix zostali Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny, na drugim miejscu uplasowali się Rafał Roik i Marcin Neumann, a na trzecim Szymon Gutkowski i Mateusz Zięba.

W kategorii pań I miejsce dla pary Marta Podolska Natalia Zielińska, II m Olga Kozłowska i Magda Fioł, III m Dorota Truskowska i Anna Spittal.

W kategorii 40+ po raz kolejny tryumfowałq para, która wygrywa tę kategorię od początku jej istnienia - Krzysztof Dusowski i Jarosław Szwajkowski. II miejsce dla Zbigniewa Kowalskiego i Roberta Jędrzejczaka, a III zajęli Tomasz Bieliński i Roman Leczkowski.

Po wręczeniu nagród tradycyjny grill, na którym uczestnicy mogli w końcu, po 2 miesiącach rywalizacji, „pogadać” do późnych godzin nocnych.

XVIII Grand Prix Tczewa przeszło do historii. Był to bardzo udany rok. Słoneczna, upalna pogoda, wymarzona dla siatkarzy plażowych, wysoka frekwencja. W pierwszym turnieju padł kolejny rekord - udział wzięły 62 zespoły!!! Na boiskach przy basenie wymieniono piasek na…. plażowy. Wszyscy uczestnicy mają nadzieję, że za rok będą grać na takim piasku również na KANONCE.

Większość zespołów chce tu wrócić za rok.