logo_tcsir BIP

Informacje


O nas
Nasze obiekty
Aktualności
Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

Święto Latawca


W sobotę, 03 października odbyło się doroczne Święto Latawca, zorganizowane przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
W samo południe na tczewskiej Kanonce licznych uczestników przywitała przepiękna, słoneczna, ale niestety bezwietrzna aura!
Jak co roku na starcie zawodów latawcowych stanęły całe rodziny. W niektórych „zespołach” o to, by latawiec wzniósł się jak najwyżej starały się trzy pokolenia : dzieci, rodzice, oraz dziadkowie!
Jak zwykle licznie reprezentowane były Środowiskowe Domy Samopomocy z Tczewa. W sumie zgłoszono 17 latawców wykonanych własnoręcznie. Były również latawce zakupione w sklepie, ale one nie brały udziału w konkursie.

Latawce były bardzo barwne, a pomysłowość w ich zdobieniu niezwykła. W tym roku przeważał motyw z filmów dla dzieci.

Niestety z braku wiatru nie udało się przeprowadzić typowych zawodów. Najbardziej wytrwali próbowali „wystartować” swoje latawce po kilkanaście razy, a rezultat to tylko kilka sekund lotu! Organizator, ze względu na tak niesprzyjające warunki postanowił nie przeprowadzać typowej klasyfikacji, lecz nagrodzić wszystkich uczestników za przygotowanie i udział.

Nagrodę otrzymał jedyny latawiec przestrzenny, który przyniósł Jakub Sobieraj. Wyróżniono też cztery latawce, które najlepiej radziły sobie w tych warunkach (latały kilkadziesiąt sekund) i których właściciele włożyli najwięcej wysiłku w ich start. Byli to : Kacper Osnowski, Szymon Szczepański, Nadia Jaździerska i Środowiskowy Dom Samopomocy z ul. Nowowiejskiej. Pozostałe nagrody wylosowano spośród wszystkich uczestników zawodów.

Jak zwykle zrobiono sobie wspólne zdjęcie, a większość uczestników zapewniła, że pojawią się na Kanonce za rok, może w bardziej sprzyjających, wietrznych warunkach.

Galeria zdjęć
Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw