logo_tcsir BIP

Informacje


O nas
Nasze obiekty
Aktualności
Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

XX Turniej Przedszkoli


Do rywalizacji przystąpiło 5 Przedszkoli : „Chatka Puchatka”, Jodełka”, „Niebieskie Migdały”, „Przedszkole Nr 8” i po raz pierwszy „Pan Słonik”.

Program przewidywał rozegranie 9 konkurencji (torów przeszkód, konkurencji technicznych i szybkościowych), w tym jedna dla nauczycielek z poszczególnych Przedszkoli.
Od początku prym wiodło najbardziej utytułowane i biorące udział we wszystkich XX edycjach Turnieju Przedszkole Nr 8. Wygrali 7 z 9 konkurencji. Dzielnie konkurowało z nim Przedszkole „Jodełka” i „Chatka Puchatka”, oraz coraz lepiej radzące sobie Przedszkole „Niebieskie Migdały”, które startuje po raz trzeci. Tzw. „frycowe” zapłaciło Przedszkole „Pan Słonik”, które brało udział pierwszy raz i miało najmłodsze dzieci w składzie. Przedszkolanki z tej placówki zaznaczyły jednak swoją „obecność” w Turnieju wygrywając konkurencję dla wychowawczyń - rzut do tarczy.
Mali sportowcy z wszystkich Przedszkoli były bardzo dobrze przygotowane do zawodów. Niektóre dość trudne konkurencje techniczne (slalom z kijem hokejowym, tory przeszkód) pokonywały jak „zawodowcy” dopingowane gromko przez bardzo licznie zgromadzonych na trybunach kibiców - rodziców, dziadków - całe rodziny i znajomych. W czasie przerw wystąpiły czirliderki z SP 12 przygotowane przez Panie Agnieszkę Janicką i Barbarę Brotaj.
Po ostatniej, dziewiątej konkurencji ze zwycięstwa i ogromnego Pucharu cieszyli się sportowcy z Przedszkola Nr 8, gromadząc 43 pkt. II miejsce zajęło Przedszkole „Jodełka” - 30 pkt, III miejsce dla „Chatki Puchatka” - 24 pkt, IVm „Niebieskie Migdały” - 21 pkt i V „Pan Słonik” - 17 pkt.

Na uroczystym zakończeniu puchary, dyplomy i talony dla Przedszkoli, oraz medale i słodycze dla wszystkich uczestników wręczyli Przewodniczący Rady Miasta Mirosław Augustyn i Dyrektor TCSiR Andrzej Błaszkowski.

„Chwila” dla reporterów przedłużała się w nieskończoność, bo każdy chciał zrobić sobie zdjęcie z bohaterami tego wydarzenia z medalami na piersi.
Wszystkie Przedszkola deklarowały swój udział za rok, a organizator ma nadzieję na udział kolejnych Przedszkoli w następnych edycjach.

Przedszkole Nr 8 wystąpiło w składzie :
Filip Gajewski, Emilia Kreja, Maciej Giertszewski, Julia Brotaj, Szymon Lewandowski, Laura Solecka, Inez Leśniak, Antonina Korda, Agata Dułak, Hanna Huszczo, Natalia Węsierska, Jakub Wyczyński, Bartosz Kosmacz, Marcel Obtułowicz, Michał Kosmacz, Daniel Rupiński, Oliwer Kałdus.

Do Turnieju zwycięzców przygotowały Panie : Kazimiera Guz, Dorota Minuth i Elżbieta Łeppek. Dyrektorem Przedszkola jest Pani Jolanta Jank.

Organizatorem imprezy było Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Galeria zdjęć
Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw