logo_tcsir BIP

Informacje


O nas
Nasze obiekty
Aktualności
Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

Siatkówka Plażowa, Piłka Ręczna Plażowa


Siatkówka Plażowa, Piłka Ręczna Plażowa

W ubiegłą sobotę i niedzielę na boiskach TCSiR przy basenie odkrytym odbyły się dwa turnieje „plażówki” - siatkówki plażowej i piłki ręcznej plażowej.
Na sobotni turniej siatkówki zgłosiło się 8 zespołów : 1 w kat kobiet, 1 w kat 40+ i 6 w kat OPEN. Niestety zawody w kat kobiet i 40+ nie odbyły się z powodu braku zespołów, natomiast w kat OPEN rozegrano bardzo emocjonujący stojący na wysokim poziomie sportowym turniej.

6 zespołów grało systemem każdy z każdym. Mecze, które stały na wysokim amatorskim poziomie często kończyły się na przewagi. W tych „morderczych” zawodach (każdy zespół grał po pięć meczów) najlepszą parą okazali się Karol Mrozek oraz Bartłomiej Krajnik z Pelplina, którzy wygrali wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajęli tczewianie Robert Karnowski i Bartosz Bąk, a ostatnie miejsce na podium wywalczyli Michał Pielak (Zelgoszcz) i Paweł Jagodziński (Lubichowo).

Trzy najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki.

Turniej Otwarcia Sezonu był wstępem do XIX Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej, które tradycyjnie odbędzie się w pierwsze trzy czwartki lipca i ostatnie trzy czwartki sierpnia od godz. 17.00

W niedzielę 19 czerwca odbył się III Letni Turniej w Piłce Ręcznej Plażowej mężczyzn. Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów, które grały systemem każdy z każdym. Na piaszczystych boiskach TCSiR spotkały się dwa pokolenia piłkarzy ręcznych, między innymi byli i obecni zawodnicy Sambora Tczew.

Piłka Ręczna Plażowa to bardzo widowiskowa dyscyplina. Istnieje np. możliwość otrzymania 2 punktów za zdobycie bramki. Następuje to wtedy, kiedy bramkę zdobędzie zawodnik oznaczony specjalną koszulką, kiedy bramkę zdobędzie bramkarz, kiedy bramkę zdobędzie się z pełnego obrotu i rzutu karnego. Bardzo widowiskowa jest dogrywka w postaci specjalnie wykonywanych rzutów karnych.

Jak zacięte i emocjonujące były niedzielne pojedynki świadczy fakt, że trzy zespoły miały po trzy zwycięstwa i jednej porażce, a o końcowej klasyfikacji musiała decydować „mała tabela” uwzględniająca zainteresowane zespoły.

Ostatecznie I miejsce zajął zespół „KORBIARZE” przed drużyną „100+”. IIIm „Stary Sambor”. Zwycięzcy wystąpili w składzie : Bartek Chyła, Michał Chyła, Kacper Sadowski, Leszek Wejnerowski i Jakub Nawrocki.

Najlepsze zespoły otrzymały puchary, a zawodnicy pamiątkowe medale.
Organizatorem zawodów jest Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Za tydzień, w niedzielę 26 czerwca od godz. 10.00 na tych samych boiskach odbędzie się Turniej Plażowej Piłki Ręcznej kobiet.
ZAPRASZAMY

Galeria zdjęć
Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw