logo_tcsir BIP

Informacje


O nas
Nasze obiekty
Aktualności
Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

Piłka Ręczna Plażowa


W niedzielę 26 czerwca odbył się III Letni Turniej w Piłce Ręcznej Plażowej kobiet. Do rywalizacji zgłosiły się 4 zespoły, które grały systemem każdy z każdym.

Piłka Ręczna Plażowa to bardzo widowiskowa dyscyplina. Istnieje np. możliwość otrzymania 2 punktów za zdobycie bramki. Następuje to wtedy, kiedy bramkę zdobędzie zawodnik oznaczony specjalną koszulką, kiedy bramkę zdobędzie bramkarz, kiedy bramkę zdobędzie się z pełnego obrotu i rzutu karnego. Bardzo widowiskowa jest dogrywka w postaci specjalnie wykonywanych rzutów karnych.

Po nocnych ulewach pogoda ponownie była łaskawa dla zawodniczek (jak tydzień wcześniej w turnieju mężczyzn) i warunki stały się iście plażowe. Było bardzo ciepło, choć na szczęście słońce czasami chowało się za małe chmurki i zawodniczki w dobrej kondycji ukończyły zawody. A było nielekko! Kto nigdy nie grał na piasku, ten nie wie ile „zdrowia” kosztuje jeden mecz, a każdy zespół grał tego dnia po trzy spotkania.

Poziom meczy był naprawdę wysoki. Widać było po zgraniu zespołów i po niejednokrotnie spektakularnych akcjach (rzuty z obrotu, strzały przez całe boisko), że wszyscy mieli do czynienia z plażową piłką ręczną wcześniej.

Najlepszym zespołem, który wygrał wszystkie spotkania okazał się „IZOLATOR Bogu Chwała” w składzie : Klaudia Gierszewska, Ola Puckowska, Marcelina Cesarz, Julia Zwolak i Natalia Sasinowska.

II miejsce dla weteranek (w porównaniu z resztą drużyn) z zespołu „damy radę albo nie” w składzie : Justyna Wiśniewska, Małgorzata Sobieraj, Magdalena Urbańska, Izabela Raszewska, Justyna Selija, Agnieszka Pielecka i Alicja Urbańska.

III miejsce „Dream Team” w składzie : Julia Muller, Daria Majocha, Agata Warcupiska, Julia Orszyńska i Oliwia Gwizdalska.

IV miejsce dla „Fresh Style” w składzie : Klaudia Adamska, Agata Dubiela, Natalia Jączyńska, Weronika Nagórska, Julia Borkenhagen i Wiktoria Gabryszewska.

Najlepsze zespoły otrzymały puchary, a zawodniczki pamiątkowe medale.

Organizatorem zawodów było Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Galeria zdjęć
Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw