Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

II Turniej Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

Po tygodniu przerwy, kiedy to 14 lipca warunki atmosferyczne uniemożliwiły rozegranie II Turnieju Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej, wznowiono rozgrywki 21 lipca.
To dopiero drugi raz w 19-letniej historii imprezy, kiedy odwołano zawody!

Tym razem siatkarzy przywitało słoneczne i upalne popołudnie.

Do rywalizacji przystąpiło 29 zespołów - 17 OPEN, 4 w kat kobiet i 8 w kategorii 40+.

Panie grały systemem każdy z każdym i jak w pierwszym turnieju zwyciężyła para Olga Klein i Karmen Sosińska wygrywając wszystkie pojedynki. IIm Agata Lamek i Marta Zielonka, IIIm Karolina Żurawska i Anna Strehlau, IV m Natalia Duszyńska i Martyna Rompa.

W kategorii 40+ grano w dwóch grupach. W jednej z grup rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż trzy zespoły miały po dwa zwycięstwa i porażkę. O wyjściu z tej grupy musiały decydować tzw. małe punkty. Najgorzej z tej rywalizacji wyszli Leczkowski - Rekowski, którym pomimo wygranej z finalistą turnieju zabrakło 2 punktów do awansu.

Kolejny turniej w tej kategorii wygrali Krzysztof Dusowski i Jarosław Szwajkowski pokonując w finale Beatę Klimkowską i Andrzeja Masiaka 21:10. III miejsce dla Tomasza Bielińskiego i Jakuba Szenroka którzy wygrali z Ryszardem Nowakiem i Dariuszem Brose 21:18.

W kategorii OPEN najmniejsza frekwencja od kilkunastu lat - tylko 17 zespołów!!!

W tym roku, co prawda dopiero po dwóch turniejach, ale już zarysowała się zdecydowana dominacja dwóch zespołów: Mikołaja Brange : Krzysztofa Zbrzeźnego i Marka Rogińskiego : Kamila Dębskiego, którzy wygrali po jednym z turniejów. Do końca cyklu ta rywalizacja na pewno dostarczy kibicom jeszcze wielu emocji.

W meczu o IIIm Krajnik : Mrozek pokonali braci Wrzosek 21:14.

W finale Brange : Zbrzeźny wygrali z Dęskim i Rogińskim 21:16

W GP teraz 2-tygodniowa wakacyjna przerwa w rozgrywkach. Ostatnie trzy turnieje już w sierpniu, a wznowienie nastąpi w czwartek 11.08.2016.

Zapraszamy na KANONKĘ od godz. 17.00, zapisy przed zawodami.

Organizatorem imprezy jest Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Pobierz załączone pliki

1. KLASYFIKACJA PO II TURNIEJU Grand Prix Tczewa (pdf / 63 KB. Ilość pobrań: 271)