Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

IV Turniej XIX Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

Tegoroczne lato nie rozpieszcza nie tylko urlopowiczów, ale i siatkarzy plażowych grających w XIX Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Przedostatni turniej cyklu również stał pod znakiem zapytania, gdyż przez całe przedpołudnie było deszczowo, zimno i wiał przenikliwy wiatr. Na szczęście po południu zaczęło się lekko wypogadzać, a pod wieczór nawet wyszło słońce. Nie uwierzyli w taki scenariusz siatkarze, którzy stawili się na Kanonce w sile…. 18 zespołów!!! To najniższa frekwencja na tczewskiej imprezie od kilkunastu lat.

Panie grały w dwóch 3-zespołowych grupach, z których do półfinałów wyszły po dwa najlepsze zespoły. Coraz wyżej w klasyfikacji generalnej para Patrycja Deja i Beata Krajnik, które wygrały drugi turniej z rzędu pokonując w finale Olgę Klein i Karmen Sosińską 21 : 17 i awansowały na III miejsce. Trzecie miejsce w turnieju dla Anny Strahlau i Karoliny Żurawskiej, które wygrały z Klaudią Dusowską i Juliettą Patasznik 21:17.

W kategorii 40+ dwa zespoły, w tym żadnego z Tczewa. Krzysztof Dusowski i Jarosław Szwajkowski wygrali ze Zbigniewem Kowalskim i Robertem Jędrzejczakiem 2:0.

W kategorii OPEN……. 10 zespołów!!!

Już trzeci turniej wygrali Tczewianie Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny, którzy zdecydowanie prowadzą w klasyfikacji generalnej i zapewnili sobie drugi z rzędu tytuł Mistrza Tczewa. W finale pokonali Artura Kowalskiego i Mateusza Norka 21:19. III miejsce Łukasz Żurawski i Aleksander Lech, którzy wygrali z Bartłomiejem Krajnikiem i Karolem Mrozkiem na przewagi 22:20.

25 sierpnia w czwartek ostatni turniej, po którym nastąpi uroczyste zakończenie i wręczenie nagród dla 10 najlepszych zespołów w kat OPEN i po 5 w kategorii kobiet i 40+.

W tym roku ze względów organizacyjnych nie będzie grilla, który odbywał się po wręczeniu nagród!!!

Organizatorem imprezy jest Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Pobierz załączone pliki

1. Klasyfikacja po IV turnieju XIX Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej (pdf / 63 KB. Ilość pobrań: 229)