Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

Zakończenie XIX Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

W czwartek 25 sierpnia zakończyło się XIX Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Do ostatniego turnieju przystąpiły 22 zespoły (12 OPEN, 8 kobiet i sześć 40+).

W końcu pogoda sprawiła, iż było tak, jak w tej dyscyplinie być powinno - słonecznie i upalnie. Przepiękne gorące popołudnie powetowało siatkarzom grę w deszczu i zimnie w poprzednich tygodniach.

Panie grały w dwóch 4-zespołowych grupach, z których do półfinałów wyszły po dwa najlepsze zespoły. Patrycja Deja - tym razem z inną partnerką Anną Gonczar wygrała trzeci z rzędu turniej pokonując w finale Olgę Klein i Karmen Sosińską 21:18. Trzecie miejsce w turnieju dla Marysi Grętkiewicz i Magdy Polanowskiej które wygrały z Anną Strehlau i Karoliną Żurawską 21:18.

W kategorii 40+ sześć zespołów grało w dwóch grupach, a do półfinałów wyszły po dwie najlepsze pary. W półfinale mała sensacja. Robert Jędrzejczak i Zbigniew Kowalski, którzy w grupie ponieśli porażkę z mieszaną parą Monika Walentynowicz : Łukasz Ciesielski, w półfinale niespodziewanie wygrali z niepokonanymi od lat Krzysztofem Dusowskim i Jarosławem Szwajkowskim 24:22!!! W finale jednak nie dali rady parze Andrzej Masiak i Wojciech Lewiński przegrywając 18:21.

W kategorii OPEN w tym roku nie mieli sobie równych tczewianie Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny, którzy wygrali czwarty turniej z rzędu i z ogromną przewagą punktową zostali Mistrzami Tczewa 2016 w Siatkówce Plażowej.
W finale pokonali Artura Kowalskiego i Mateusza Norka 21:10. III miejsce bracia Maciej i Michał Kaszowicz, którzy wygrali z Michałem Michniewiczem i Maciejem Szymula 21:15.

Po zakończeniu zawodów odbyło się uroczyste zakończenie cyklu z wręczeniem nagród dla 10 najlepszych zespołów w kat OPEN i po 5 w kat kobiet i 40+.

Cudowny, ciepły wieczór, kolorowe światła, ekspresyjna muzyka - ceremonia zakończenia wypadła bardzo okazale. Nagrody siatkarzom wręczał Dyrektor TCSiR Andrzej Błaszkowski.
Tradycyjny skok do basenu przez zwycięzców i uczestników tym razem nastąpił z nowej zjeżdżalni.

Za rok jubileuszowe XX Grand Prix. Mamy nadzieję, że frekwencja wróci do „normalnego” tczewskiego poziomu, choć w tym roku to jakiś ogólny trend, gdyż na innych turniejach również frekwencja była bardzo niska.

Do zobaczenia za rok w lipcu i sierpniu na piaszczystych boiskach przy basenie na XX Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej.

Organizatorem imprezy było Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.