logo_tcsir BIP

Informacje


O nas
Nasze obiekty
Aktualności
Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

Ostatni turniej Grand Prix Tczewa 2016 w Tenisie Ziemnym


W sobotę 24 września przy pięknej słonecznej pogodzie rozegrano ostatni turniej Grand Prix Tczewa 2016 w Tenisie Ziemnym, zorganizowany przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Korty po ulewnym nocnym deszczu były z rana w dość opłakanym stanie i turniej w kat SKRZAT i JUNIOR trze było rozegrać tylko na dwóch kortach w hali namiotowej. Zawody jednak przebiegały sprawnie, a na turniej w kat OPEN większość kortów ziemnych już była zdatna do gry.

Do zawodów przystąpiło 25 zawodników w trzech kategoriach.

W kategorii „SKRZAT” cztery uczestniczki grały systemem każdy z każdym. Trzeci turniej z rzędu wygrała Lena Wilczewska pokonując wszystkie rywalki. Nie udało jej się jednak wskoczyć na podium w klasyfikacji generalnej, ponieważ nie grała w rundzie wiosennej i te trzy zwycięstwa pozwoliły jej zająć w generalce dopiero IV miejsce. IIm Kamila Andryjenko, IIIm Dagmara Miziołek i IVm Agata Pilas.

W kategorii JUNIOR wygrał Michael Wodziński (w finale v/o z Maciejem Pozorskim), który został również zwycięzcą klasyfikacji generalnej. W meczu o III miejsce Igor Deyna wygrał z Darią Jekel 6:1. W klasyfikacji generalnej IIm dla Macieja Pozorskiego a IIIm zajęła Daria Jekel.

W kategorii OPEN rywalizowało 14 zawodników.

Przed ostatnim turniejem „medale” były w zasadzie rozdane, a rywalizacja toczyła się o nagradzane miejsca IV-VI. Jak wyrównany był to cykl może świadczyć fakt, iż zawodnicy z miejsc IV-VI „uzbierali” taką samą ilość punktów.

W ostatnich zawodach Grand Prix Tczewa 2016 w tenisie ziemnym zwyciężył Patryk Pychyński, który w finale pokonał drugiego w klasyfikacji generalne Henryka Klińskiego 6:3 v/o. IIIm dla Mikołaja Brange, który pokonał Michaela Wodzińskiego 6:1 ; 6:3.

Po zakończeniu zawodów, zarówno w kat SKRZAT i JUNIOR (rano), jak i OPEN (późnym popołudniem) wręczono nagrody rzeczowe dla najlepszych. Dyrektor TCSiR Andrzej Błaszkowski nagrodził po pięciu zawodników najmłodszych, oraz sześciu w OPEN. Pamiątkowe statuetki oraz sprzęt sportowy będą przypominały tenisistom rywalizację przez cały 2016 rok na kortach ziemnych TCSiR.

Za rok kolejna edycja GP, a dla miłośników tenisa ziemnego przez cały rok trwa tenisowy CHALLENG (szczegóły na stronie tcsir.pl) na który serdecznie zaprasza organizator, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.Pobierz załączone pliki


1. Klasyfikacja generalna GP Tczewa 2016 r. (pdf / 63 KB. Ilość pobrań: 274)

Galeria zdjęć
Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw