logo_tcsir BIP

Informacje


O nas
Nasze obiekty
Aktualności
Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

XVIII Ogólnopolski Gwiazdkowy Turniej Siatkówki


W sobotę 03 grudnia odbył się już XVIII Ogólnopolski Gwiazdkowy Turniej Siatkówki. Ze względu na trudności z dostępem do hali II LO turniej odbył się wyjątkowo wcześnie jak na turniej „gwiazdkowy”! To nie koniec zmartwień organizatora, gdyż w ostatniej chwili (piątek po południu) zrezygnował jeden z zaproszonych zespołów, a ze względów „techniczny” (awaria samochodu w drodze na zawody) kolejna drużyna! Ostatecznie w imprezie wystąpił „Orzeł” Bydgoszcz, „Intermarine” Gdańsk oraz „Medyk” Tczew. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, gdyż po raz pierwszy od wielu lat organizator rozłożył boisko centralne na środku hali (nie dwa boczne jak zazwyczaj) i dzięki temu miejsca do grania było jak w lidze! Poza tym uzgodniono ze startującymi zespołami, że mecze będą pełnowymiarowe - do 3 wygranych setów. Było to nie lada wyzwanie dla zawodników, gdyż większość grała po dwa mecze z rzędu. Na pierwszy ogień poszli goście , czyli Bydgoszczanie (ubiegłoroczny zwycięzca) i Gdańszczanie. Zwyciężyli po zaciętym spotkaniu (pomimo wyniku 3:0) siatkarze z Trójmiasta. Ustalono wcześniej, że kolejny mecz rozegra zespół przegrany, więc zawodnicy z Bydgoszczy stanęli w szranki z „Medykiem” Tczew. Jeszcze na początku spotkanie było bardzo wyrównane, ale goście słabli z minuty na minutę przegrywając ostatecznie 0:3. Tym samym stało się jasne, iż zeszłoroczny zwycięzca zajmie…. ostatnie miejsce.

Mecz o pierwsze miejsce pomiędzy „Intermarine” i „Medykiem” zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy po fantastycznej końcówce wygrali pierwszego seta 25:20. W kolejnych role w końcówkach seta się odwróciły i dwa następne wygrali gdańszczanie w identycznym stosunku 25:23. W czwartym secie tczewianom zaczęło już brakować sił (7 set z rzędu) i przegrali go 25:22. Tym samym zwycięzcą XVIII Ogólnopolskiego Gwiazdkowego Turnieju Siatkówki został „INTERMARINE” Gdańsk przed „Medykiem Tczew” i zespołem „Orzeł” Bydgoszcz.

Organizator, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji jak zwykle na zakończenie zawodów przygotował upominki dla wszystkich uczestników imprezy. Upominki otrzymali również sędziowie i opieka medyczna.

Świątecznymi upominkami wyróżniono także po jednym (najbardziej wartościowym wg swojej drużyny) zawodniku w poszczególnych ekipach. Zostali nimi :
Macin Neumann - Intermarine
Monika Walentynowicz - Medyk
Sebastian Mruk - Orzeł


Życzeniami Wesołych Świąt zakończył się kolejny Gwiazdkowy Turniej Siatkówki, a organizator, TCSiR zapowiedział przyszłoroczne zawody w znacznie rozszerzonym gronie.


Pobierz załączone pliki
Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw