logo_tcsir BIP

Informacje


O nas
Nasze obiekty
Aktualności
Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

Tczewska Amatorska Liga Siatkówki


W styczniu 2017 Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Powiatowe Centrum Sportu reaktywowali Tczewską Amatorską Ligę Siatkówki. Do udziału zgłosiło się 5 zespołów : „WB Timex” Tczew, „DEFEKT” Pelplin, „FC POLMO” Tczew, „GURU” Gniew i „No Name” Tczew. Pierwsze mecze zaplanowano na 07 stycznia. Ustalono z zainteresowanymi drużynami iż w tym roku rozegrana zostanie jedna runda spotkań każdy z każdym w pełnym wymiarze meczy do 3 wygranych setów.

Pierwszego dnia rozgrywek niestety nie stawił się na hali jeden z zespołów, co spowodowało niemały „zamęt”. Niepoważna i nieodpowiedzialna postawa tego zespołu który się nie pojawił zaburzyła cały plan rozgrywek już na starcie. Ich przeciwnicy czekali przygotowani na swój mecz poświęcając sobotnie przedpołudnie…. Zmusi to organizatorów do tego, aby zabezpieczyć się na przyszłość przed takimi przypadkami.

W jedynym tego dnia meczu spotkały się zespoły „DEFEKT” Pelplin oraz „FC POLMO” z Tczewa. Faworytem tego pojedynku byli siatkarze z Pelplina, ale na boisku nie było to wcale takie oczywiste. Pierwszego seta dość gładko bo do 19 wygrali pelplinianie, ale następnego „FC POLMO”…. w takim samym stosunku. W kolejnych zespoły wygrywały na przemian po secie i o zwycięstwie miał zadecydować tie break. Tutaj zdecydowanie więcej sił i „zimnej krwi” zachowali goście z Pelplina wygrywając ostatnią partię 15:6 i cały mecz 3:2. Mecz bardzo emocjonujący, zacięty, na dobrym amatorskim poziomie, przez co naprawdę ciekawy! Zapowiada się wyrównana i pasjonująca LIGA!

Kolejne mecze w ramach ALS rozegrane zostaną dopiero 11 lutego i od tego momentu LIGA ruszy pełną parą, bo mecze odbywać się będą co tydzień.

Z ostatniej chwili : drużyna „No Name” z Tczewa ostatecznie zrezygnowała z udziału w LIDZE, więc w tej edycji dokończymy rozgrywki w 4-zespołowym gronie!


Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw