logo_tcsir BIP

Informacje


O nas
Nasze obiekty
Aktualności
Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

XXI Turniej Sportowo-Rekreacyjny Przedszkoli o Puchar Prezydenta miasta Tczewa.(fot. TCSiR Tczew)

W sobotę 13 maja 2017 w hali II LO w Tczewie odbył się XXI Turniej Sportowo-Rekreacyjny Przedszkoli o Puchar Prezydenta miasta Tczewa.
W tym roku do rywalizacji stanęły 15-osobowe reprezentacje aż sześciu przedszkoli: „Pan Słonik„ ; „Niebieskie Migdały, ; Chatka Puchatka”, „Jodełka”, „ Sióstr Miłosierdzia”, oraz Przedszkole Nr 8.
Jak co roku młodzi sportowcy rywalizowali w dziewięciu konkurencjach, na które składały się wyścigi sztafetowe, tory przeszkód i konkurencje techniczne. W zawodach również czynnie uczestniczyły nauczycielki z poszczególnych Przedszkoli.
Startujące od pierwszej edycji i mające na swoim koncie najwięcej zwycięstw Przedszkole nr 8 w tym roku również należało do grona faworytów. Po kilku latach przerwy do udziału dołączyło Przedszkole Sióstr Miłosierdzia.
Od pierwszej konkurencji rywalizacja była bardzo zacięta, a o zwycięstwie w poszczególnych konkurencjach decydowały dosłownie milimetry. Startujące dzieci były doskonale przygotowane do zawodów. Swoim zaangażowaniem, sprawnością i determinacją sprawiły wiele radości bardzo licznie zgromadzonym na trybunach rodzinom. Takiego dopingu nie powstydziłyby się niejedne zawody ligowe. Rodziny małych sportowców wspaniale reagowały na toczące się na parkiecie zmagania i nagradzali gromkimi brawami wysiłek włożony w rywalizację.
Od początku na czoło wysunęło Przedszkole nr 8. Pozostałe zespoły, choć również doskonale przygotowane do zawodów, nie potrafiły dotrzymać kroku faworytowi, który wygrał siedem z dziewięciu konkurencji. Za ich plecami trwała niesamowita rywalizacja o pozostałe miejsca na podium i jak najlepszy wynik. Ostatecznie na drugim miejscu uplasowali się mali sportowcy z "Przedszkola Sióstr Miłosierdzia", a na trzecim "Jodełka".

Klasyfikacja generalna XXI Turnieju Przedszkoli miasta Tczewa:

1. Przedszkole nr 8 - 51 pkt
2. Przedszkole Sióstr Miłosierdzia - 38 pkt
3. Przedszkole „Jodełka” - 36 pkt
4. Przedszkole „Chatka Puchatka” - 33 pkt
5. Przedszkole „Niebieskie Migdały” - 21 pkt
6. Przedszkole „Pan Słonik” - 10 pkt

Po zakończeniu Turnieju nastąpiło uroczyste zakończenie imprezy, na którym puchary, medale, słodycze młodym sportowcom wręczył Dyrektor TCSiR Andrzej Błaszkowski.

Dla przedszkolaków wielka sportowa przygoda rozpoczęła się i mamy nadzieję, że wielu uczestników „zarazi” się nią na całe życie!

Organizatorem XXI Turnieju Sportowo-Rekreacyjnego Przedszkoli miasta Tczewa było Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Galeria zdjęć
Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw