Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

XX Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej - V turniej

Czwartek 24.08.2017 r i kolejna odsłona turnieju siatkówki plażowej z cyklu Grand Prix Tczewa.

Pogoda w tym roku jest bardzo łaskawa dla siatkarzy, ponownie było słonecznie, ciepło i bezwietrznie.

W kategorii Pań oraz 40+ mecze rozegrano w dwóch 3-zespołowych grupach, z których do półfinałów wyszły po dwa najlepsze zespoły.

W kategorii Pań po zaciętym meczu Olga Klein i Justyna Kowalczyk zwyciężyły Karolinę Żurawską i Annę Strehlau 23:21. III miejsce wywalczyły Paulina Ciemniejewska i Katarzyna Gnacińska, które w „małym finale” wygrały z parą ze Starogardu Gdańskiego, Beatą Krajnik i Pauliną Kirsztenstein 21:17. Dzięki zwycięstwu Olga Klein i Justyna Kowalczyk awansowały na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, para Żurawska i Strehlau mimo przegranej również odnotowały awans wskakując na 3 miejsce w tabeli.

W finale kategorii 40+ Robert Jędrzejczyk i Zbigniew Kowalski pokonali Wojciecha Lewińskiego i Marcina Bartosiaka 21:10.
W meczu o III miejsce Tomasz Ostrowski i Wiesław Pepliński zwyciężyli z jedyną mieszaną parą w turnieju Beatą Klimkowską i Andrzejem Masiak 21:10. Dzięki zwycięstwu w finale, para Jędrzejczak : Kowalski awansowała na III miejsce w rankingu, a Tomasz Ostrowski i Wiesław Pepliński zostali nowymi liderami. Różnice punktowe w czołówce są nieduże, więc na ostatnim turniej wszystko może się zdarzyć.

W kategorii OPEN finał to już niemal standard, Piotr Ilewicz : Tomasz Wołoszuk ponownie zmierzyli się i wygrali z „dwójką” Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny 21:17.W meczu o III miejsce tym razem spotkali się Piotr Wojtkieicz : Mateusz Romanowski oraz Marek Ogonowski : Sławomir Janczak. Lepsi okazali się Wojtkiewicz i Romanowski z Gdańska, którzy wygrali 21:13 i tym samym awansowali na drugą lokatę klasyfikacji generalnej.

Ostatni turniej - 31.08.2017 godzina 17:00.

Organizatorem imprezy jest TCSiR, sponsorami są: NIERUCHOMOŚCI SZENROK, Roman Leszczyński - Handpol, Tomasz Bieliński - Julines, Przedszkole TWOJA NIANIA, DDD Dobre Dla Domu

Pobierz załączone pliki

1. Klasyfikacja Kobiet po V turnieju GP 2017 r. (pdf / 360 KB. Ilość pobrań: 110)
2. Klasyfikacja 40+ po V turnieju GP 2017 r. (pdf / 364 KB. Ilość pobrań: 105)
3. Klasyfikacja OPEN po V turnieju GP 2017 r. (pdf / 389 KB. Ilość pobrań: 130)