logo_tcsir BIP

Informacje


O nas
Nasze obiekty
Aktualności
Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

Grand Prix Tczewa „BNP PARIBAS” Tczew OPEN w Tenisie Ziemnym


W sobotę 13 września ruszyła jesienna edycja Grand Prix Tczewa „BNP PARIBAS” Tczew OPEN 2014 w Tenisie Ziemnym. Przepiękna pogoda, która utrzymuje się od kilku dni nie zawiodła również w weekend. Nie zawiedli także tenisiści, którzy w liczbie 43 osób zgłosili się do turnieju. Pięknie przygotowana oprawa zawodów, o którą postarał się organizator - TCSiR i sponsor - „BNP PARIBAS” sprawiła, że uczestnicy czuli się jak na wielkiej tenisowej imprezie.
O godzinie 8.30 rozpoczęli zmagania młodzi sportowcy w kategorii SKRZAT i JUNIOR.
W kat. SKRZAT wystąpiło 10 osób. Wygrał Kacper Nawój, który w finale pokonał Igora Deyna 6:3. W meczu o IIIm Jakub Okrój wygrał z Kamilem Maciejewskim 6:2.
W kat. JUNIOR turniej wygrał Jakub Federowicz, który w finale pokonał Nikodema Śmiałek 6:1 ; 5:7 10:5 (super tiebreak).
W meczu o IIIm rywalizowały ze sobą dwie dziewczęta, z których lepsza okazała się Karolina Głowińska po zwycięstwie 3:6 ; 6:2 ; 10:8 z Karoliną Cerowską.
Od godziny 11.00 w szranki stanęło 25 zawodników w kategorii OPEN. Tutaj poziom gier był już wysoki. Ze względu na sporą ilość uczestników w pierwszej rundzie grano tylko jednego seta, ale od rundy drugiej pełny mecz do dwóch wygranych setów. Aby zająć miejsce w najlepszej czwórce, zawodnicy musieli rozegrać aż cztery spotkania, więc wysiłek był znaczny, bo niektóre mecze trwały prawie 2 godziny.
Półfinały, mecz o III miejsce oraz finał rozegrano w niedzielę. Do najlepszej czwórki awansował lider - Tomasz Cejer i v-ce lider Henryk Kukliński, oraz Patryk Pychyński i juniorka Karolina Głowińska. Cejer wygrał z Pychyńskim 6:2 ; 6 : 4, natomiast Karolina Głowińska po bardzo zaciętym, trwającym ponad 2 godziny spotkaniu wygrała z weteranem tczewskich kortów Henrykiem Kuklińskim 7:6 ; 6:4.
W meczu o III miejsce Patryk Pychyński wygrał z Henrykiem Kuklińskim 6:4 ; 6:2. Finał stał się wewnętrzną sprawą tenisistów z Opalenia. W tym pojedynku jeszcze tym razem lepszy okazał się lider GP Tomasz Cejer, który wygrał z Karoliną Głowińską 6:2 ; 6:1. Co ciekawe, Karolina w turnieju Junior zajęła III m, a w OPEN… drugie! Gratulacje!


Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw