logo_tcsir BIP

Informacje


O nas
Nasze obiekty
Aktualności
Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

"Święto Latawca"


W sobotę 27 września na Kanonce odbyło się doroczne „Święto Latawca”. Na zawody przybyły całe rodziny. Widać było spory wysiłek włożony w wykonanie latających konstrukcji, a niektóre były naprawdę…. zaskakujące!

25 latawców w samo południe próbowało wznieść się jak najwyżej w niebo. Choć z pozoru pogoda była idealna - słonecznie i wietrznie, to nie wszystkim udało się polecieć. Za to kilka z nich wzniosło się tak wysoko, że prawie ich nie było widać, a sprowadzenie „papierowych ptaków” na ziemię zajęło dobre kilkanaście minut. Co prawda w konkursie brały udział latawce wykonane własnoręcznie, ale jak święto latawca to święto i sporo kupnych konstrukcji gościło na niebie tczewskiej Kanonki. Zawody zaplanowano w dwóch kategoriach: latawce płaskie i latawce przestrzenne, ale tych drugich niestety w tym roku nie było. Po „zaciętej rywalizacji”, w której dwa latawce latały powyżej 500m (taka była długość linki) o zwycięstwie zadecydowała estetyka i zdobienie. I miejsce zdobył latawiec Karoliny Osnowskiej „KAROLINKA”, II miejsce dla Łukasza Trzuskota, a III miejsce Natalia Bigus.

Organizator, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji przygotował wiele nagród i ponad połowa uczestników „święta latawca” w drodze losowania otrzymała upominek.
Za rok kolejne zawody i oby w dobie komputerów, kosmicznych technologii i pogoni za czymś tam, nie zabrakło nam czasu na spotkania na świeżym powietrzu przy... puszczaniu zwykłych latawców.

Galeria zdjęć


15
14
17
13
12
11
10
9
8
6
5
4
3
2
1
20
19
18


Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw