logo_tcsir BIP

Informacje


O nas
Nasze obiekty
Aktualności
Zapowiedzi imprez
Relacje z imprez
Współpraca i partnerzy

XXII Turniej Sportowo-Rekreacyjny Przedszkoli o Puchar Prezydenta Miasta Tczewa


W minioną sobotę 12 maja 2018 w hali II LO w Tczewie odbył się XXII Turniej Sportowo-Rekreacyjny Przedszkoli o Puchar Prezydenta miasta Tczewa.

Do rywalizacji przystąpili reprezentanci sześciu przedszkoli: „Pan Słonik„ „Pan Słonik do Kwadratu”, Chatka Puchatka”, „Jodełka”, „ Przedszkole Sióstr Miłosierdzia”, oraz Przedszkole Nr 8.

Tradycyjnie rywalizacja przebiegała w dziewięciu konkurencjach, na które składały się wyścigi sztafetowe, tory przeszkód i konkurencje techniczne. W zawodach czynny udział brały również nauczycielki z poszczególnych Przedszkoli.

Od pierwszej konkurencji na pozycję lidera wysunęła się reprezentacja Przedszkola nr. 8 jednak pozostałe zespoły nie dawały za wygraną. Przez cały turniej toczyła się bardzo zacięta rywalizacja, a o zwycięstwie w poszczególnych konkurencjach decydowały centymetry.

W odróżnieniu od lat poprzednich konkurencje wygrywały na przemian różne przedszkola, tym samym obrońca tytułu nie mógł czuć się do końca spokojny gdyż zarówno "Przedszkola Sióstr Miłosierdzia" jak i "Jodełka" pokazały sportowe zacięcie i nie pozwalało uciec liderowi.

Ostatecznie zwyciężyło "Przedszkole nr. 8", na drugim miejscu uplasowali się mali sportowcy z "Przedszkola Sióstr Miłosierdzia", a tuż za nimi ze stratą tylko 1 punktu "Jodełka".

Startujące dzieci były doskonale przygotowane do zawodów. Swoim zaangażowaniem, sprawnością i determinacją sprawiły wiele radości bardzo licznie zgromadzonym na trybunach rodzinom.
Kibice odpłacili się gromkimi brawami za wysiłek maluchów włożony w rywalizację.Klasyfikacja generalna XXII Turnieju Przedszkoli miasta Tczewa:

1. Przedszkole nr 8 - 48 pkt
2. Przedszkole Sióstr Miłosierdzia - 42 pkt
3. Przedszkole „Jodełka” - 41 pkt
4. Przedszkole „Chatka Puchatka” - 30 pkt
5. Przedszkole „Pan Słonik” - 22 pkt
6. Przedszkole „Pan Słonik do kwadratu” - 10 pkt


Po zakończeniu Turnieju nastąpiło uroczyste zakończenie imprezy, na którym puchary, medale, słodycze młodym sportowcom wręczył Dyrektor TCSiR Andrzej Błaszkowski.

Dla przedszkolaków była to wielka sportowa przygoda, ale trzeba pamiętać że chodziło przede wszystkim o wspólną, dobrą zabawę!

Cel organizatora został osiągnięty, wszystkie maluchy były uśmiechnięte a cała sala wspaniale się bawiła!

Organizatorem XXI Turnieju Sportowo-Rekreacyjnego Przedszkoli miasta Tczewa było Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw