logo_tcsir BIP

Challenge


Challeng - tenis

Finał I cyklu Challenge w Tenisie Ziemnym


W sobotę, 17 stycznia w hali namiotowej TCSiR odbył się finał I cyklu Challenge w tenisie ziemnym. Do turnieju finałowego zakwalifikowało się 10 zawodników, których w drodze losowania (rozstawiono dwóch najlepszych graczy rundy zasadniczej) podzielono na dwie 5-osobowe grupy. Turniej rozegrano systemem tiebreak do 10 pkt, do dwóch wygranych setów.

W grupie niebieskiej wszystkie mecze wygrał Andrzej Maj, a drugi był Ryszard Gałkowski. Obaj awansowali do półfinałów. W grupie zielonej prym wiódł najbardziej doświadczony i zarazem najstarszy zawodnik - Henryk Kukliński. Wygrał wszystkie spotkania i pewnie awansował do półfinału. Drugim półfinalistą z tej grupy został z kolei najmłodszy uczestnik - Mikołaj Zwirbulis. W rozgrywkach grupowych mecze były bardzo zacięte i wyrównane, czasami 1/2 piłki decydowały o zwycięstwie w danym secie.

Do finału awansował Henryk Kukliński, który pokonał Ryszarda Gałkowskiego 2:1, oraz Andrzej Maj, który pokonał Mikołaja Zwirbulisa również 2:1. Po rozgrywkach grupowych grano o wszystkie miejsca, Grupa Niebieska okazała się "mocniejsza" od zielonej.

W wielkim finale, po pasjonującym pojedynku zwycięzcą I edycji Challenge w Tenisie Ziemnym został Andrzej Maj, który wygrał z weteranem, Henrykiem Kuklińskim 2:1 (6:10 ; 10:0 ; 10:6). Andrzej nie przegrał żadnego meczu w rozgrywkach oraz turnieju Masters!

Dwóch pierwszych zawodników otrzymało nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy finałowego turnieju, pamiątkowe statuetki.
Już następnego dnia ruszyła druga edycja challenge

Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw