Challenge

Challeng - tenis

Finał Masters VI Edycja

(fot. TCSiR Tczew)

Drabinka po losowaniu ułożyła się ciekawie, ze względu na kontuzje i przerwę letnią nie jest znana forma Arka, Kuby, Krystiana, Michała, Leszka, Bronka, Wojciecha N.

Piłki dostarczają zawodnicy zajmujący wyższą pozycję po fazie zasadniczej. Gramy mecze do dwóch wygranych setów (przy stanie w setach 1:1 trzeci również pełny set) od dzisiaj do 25.09. Opłata za kort tak jak w rozgrywkach Challeng. Zwycięzców prosimy o przysyłanie wyników meczu i "krótką" opowieść telefoniczną dla sprawozdawcy.

1/8 Masters

Mikołaj - Witek stoczyli ze sobą wyrównane mecze w okresie letnim ze wskazaniem na Mikołaja.

2:1 (3:6, 6:1, 6:1)
- Witek zaczął od przełamania, poprawił na 0:2 miał piłki na 0:3 ale Mikołaj opanował nerwy i wygrał gema na 1:2 do końca seta piłki latały po korcie a na koniec rakieta set skończył się 3:6. na początek drugiego seta Witek przełamał Mikołaja na 0:1 i prowadził w drugim gemie 30:40 nie wykorzystał szansy na podwyższenie i skończyło się 6:1. Trzeci set to długie mordercze wymiany jak w całym meczu gdzie gemy leciały dla Mikołaja 6:1.

Wojtek M. - Leszek faworytem Wojtek, który regularnie grał w lato prezentując dobry poziom.

2:0 (6:1, 6:0) - Leszek bardzo się starał, ale zabrakło mu ogrania wobec równej i konsekwentnej gry Wojtka.

Kuba - Michał forma zwycięscy V edycji po kontuzji jest niewiadomą, Michała również, może dojść do niespodzianki.

2:0 (6:2, 6:1) - Pierwszy set Michał prowadził z przełamaniem 2:1, ale grał zbyt spokojnie i Kuba wygrał pod rząd pięć gemów. Drugi set początek dla Kuby 2:0, 1:2 i 0:40 niewykorzystane szanse na przełamanie i set przegrany 6:1.

Bronisław - Kasper zdecydowanym faworytem jest "młody" Federer.

0:2 (0:6, 1:6)

Andrzej M. - Wojciech K. Wojtek dużo trenuje i może postawić się Andrzejowi, który wrócił do wysokiej dyspozycji.

2:0 (6:0, 6:4) - W pierwszym secie ciśnienie na wynik blokowało Wojtka, ktory popełniał dużo, niewymuszonych błędów. W drugim secie poprawił swoją grę.

Patryk - Ryszard Patryk zrobił duży postęp ale czy da radę "starem wydze"?

- Patryk tego dnia walczył, ale nie radził sobie z serwisem Rycha oraz z jego precyzyjnymi slajsami.

Arek - Krystian trudno wskazać zwycięzce.

1:2 (6:7, 6:1, 4:6)
- W pierwszym secie Arek wracał z wyników 1:4 i 3:5 doprowadzając do tie break którego przegrał 6:8. Arek w drugim secie przyspieszył i pewnie go wygrał 6:1. Trzeci set to rollercoaster od prowadzenia Krystiana 1:3 powrotu Arka na 4:3 i kolejne gemy stały się łupem Krystiana, który wygrał 4:6.

Wojciech N. - Andre ?

0:2 (1:6, 1:6) - Wojtek prowadził w pierwszych dwóch gemach po 40:15 nie wykorzystał szans i zrobiło się 0:4 set zakończył się 1:6. W drugim secie przy stanie 1:2 Wojtkowi nie udało się pomimo dwóch szans zrobić na 2:2 set zakończył się 1:6

1/4 Masters

Mikołaj - Wojtek M.

2:0 (6:1, 6:1) - bezbłędna, równa gra Mikołaja podczas całego meczu nie pozwoliła Wojtkowi nawiązać wyrównanej walki na całym dystansie. Forma Mikołaja stawia go jako faworyta do wygrania Masters

Kasper - Kuba - Panowie mają problemy logistyczne z umówieniem się w dowolnym, pasującym terminie na jednym z pięciu TCSiRowskich kortów ;)
Kuba oddał mecz walkowerem.

Andrzej - Ryszard

2:0 (6:3, 6:4) - Pierwszy set to pewne prowadzenie Andrzeja 4:1, 5:2 perfekcyjne zagrania pozwoliły mu zakończyć seta 6:3. Drugi set ponownie dla Andrzeja 3:1, przy stenie 5:1 Rycho poderwał się do walki, grał niesamowicie, wyciągał wszystkie piłki i doprowadził do stanu 5:4, przy własnym serwisie serwował na wyrównanie, dwa świetne returny Andrzeja ustawiły gema na 0:30 i 15:40. Andrzej zakończył mecz winnerem.

Andre - Krystian

Niestety ze względów zdrowotnych Krystian oddał mecz.

1/2 Masters

Mikołaj - Kasper

2:0 (6:1, 6:1) - Perfekcyjna gra Mikołaja na całym dystansie. "Kontuzja" pachwiny nie pozwoliła Kasprowi nawiązać równorzędnej walki.

Andrzej - Andre
2:1 (6:7, 6:3, 6:2 ) - Pierwszy set to pięć przełamań pod rząd Andre wychodzi na prowadzenie 2:4. Andrzej przyspiesza grę i wychodzi na prowadzenie 5:4 i ma piłkę setową, której nie wykorzystuje. Tie break 1:0 dla Andrzeja nie wykorzystany smecz przy siatce i robi się 1:6, Andrzej broni cztery piłki setowe i przy piątej przegrywa seta. Drugi set trwa wyrównana walka okraszona długimi wymianami i akcjami przy siatce, 2:0, 2:2, .... , 4:2, 4:3. O wygraniu poszczególnych gemów na przewagi decydują pojedyncze piłki, set kończy się 6:3. Trzeci set zarysowuje się przewaga Andrzeja 4:1, 5:2, 6:2, Andrzej po ponad 2,5h grze po raz 6 melduje się w finale MASTERS. Podczas gry Andrzej pokazał znaczenie słowa fair-play powtarzając rozegranie punktu przy pęknięciu naciągu przeciwnika w drugim secie.

FINAŁ

Mikołaj - Andrzej

2:0 (6:3, 6:3) - pierwszy set to długie, mordercze wymiany, pierwsze przełamanie dla Andrzeja i wychodzi na prowadzenie 2:3. Mikołaj mobilizuje się i po długiej grze na przewagi wygrywa 4 gemy z rzędu (przełomowy był gem na 5:3 gdzie Andrzej popełnił 3 podwójne błędy serwisowe). W drugim secie zarysowuje się przewaga Mikołaja, który wychodzi na prowadzenie 5:1, Andrzej broni meczbola i wygrywa dwa gemy pod rząd na 5:3. W niedziele nie funkcjonował należycie backend Andrzeja i przegrywa mecz 6:3.