logo_tcsir BIP

Oferta


Basen
Fitness
Siłownia
Sauna
Rolkowisko / Badminton / Tenis Stołowy
Lodowisko Kryte
Korty tenisowe
Boiska sportowe
Pomost cumowniczy
Przystań nad Wisłą
Pozostałe

Basen duży


Oferujemy przede wszystkim:

 1. pływanie rekreacyjne - wstęp na pływalnię po nabyciu biletu lub karnetu. To zajęcia przeznaczone dla wszystkich chętnych bez względu na wiek.

 2. naukę pływania - w grupach lub indywidualną. Organizujemy zajęcia nauki pływania dla różnych grup wiekowych. Nad realizacją programu na basenie w ramach nauki pływania czuwa instruktor pływania, mający doświadczenie w tego rodzaju zajęciach.


Nauka pływania realizowana jest w różnych grupach wiekowych:

 1. dla dzieci 4 - 5 latków
 2. dla dzieci i młodzieży
 3. dla dorosłych
 4. doskonalenie wszystkich technik pływackich dla młodzieży i dorosłych
 5. egzaminy na: "kartę pływacką"


Pływalnia to nie tylko przyjemna rekreacja, sport i beztroska zabawa, ale niejednokrotnie ciężka i żmudna praca nad swoimi problemami zdrowotnymi.

Swoim klientom, którzy mają takie problemy oferujemy:

Aquaaerobic - jest połączeniem aerobicu i pływania. Wywodzi się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie. Najkorzystniejszy dla osób z nadwagą (w ciągu godziny spalanych jest około 580 kcal), osób starszych i mających problemy ze schorzeniami układu kostno - stawowego. Siła wyporu wody sprawia, że ciało człowieka jest lżejsze i łatwiej jest wykonywać ćwiczenia. Ciśnienie hydrostatyczne wywiera duży wpływ na ruchy klatki piersiowej. Odciąża kręgosłup i stawy oraz mięśnie potrzebne do utrzymania prawidłowej postawy ciała.

Wszystkie zajęcia na basenach - dużym i małym odbywają się pod okiem wykwalifikowanego ratownika. Obserwowanie zawodów sportowych umożliwia galeria z miejscami na około 100 osób.

Krótki opis i najważniejsze przeprowadzone remonty i modernizacje:

Stan na 01 września 2010 r.

Pomieszczenie dużego basenu z niecką dużego basenu o wymiarach 12,5 m x 25 m i obiegiem wody dużego basenu.

 1. 1991 r. - wymiana płytek ścian niecki dużego basenu wykonane siłami własnymi. Ułożono płytki łazienkowe na zaprawę cementową (trudno dostępne wówczas były płytki specjalistyczne i bardzo drogie).

 2. 1993 r. - remont podwójnej witryny szklanej z pojedynczymi szybami w ramach z kątownika stalowego po jej awarii (od strony ul. Wojska Polskiego). Zastąpienie podwójnej witryny niemożliwej do konserwacji od wewnątrz ścianką murowaną nadbudowaną pojedynczą witryną przeszkloną z szybami zespolonymi w ramach stalowych.

 3. 1999 r. - remont stropu nad dużym basenem z jego ociepleniem i modernizacją oświetlenia pomieszczenia (wykonano oświetlenie projektowe).

 4. 2003 r. - remont posadzki wokół niecki dużego basenu. Uzyskanie pełnej antypoślizgowości i właściwych spadków posadzki.

 5. 2007 r. - wykonanie dodatkowego wyjścia na zewnątrz z pomieszczenia dużego basenu co umożliwiło bezpośredni dojazd karetek pogotowia pod pomieszczenie i wejście sanitariuszy z noszami.

 6. 2009 r. - remont ścian pomieszczenia dużego basenu (nowe płytki ceramiczne, prostowanie słupów itp.).

 7. 2010 r. - kompleksowy remonmt niecki dużego basenu polegający na jej wypłyceniu do 180 cm., ponownym jej uszczelnieniu, ułożeniu nowych płytek ceramicznych na ścianach i dnie, montażu korytek przelewu górnego (woda na poziomie posadzki), montażu 40-tu dysz dennych wlotu wody (równomierny dopływ wody do całej niecki) oraz nowych drabinek zejściowych ze stopniami pokrytymi wkładkami antypoślizgowymi i nowych słupków startowych. Kolorystyka niecki: biało - granatowa.


Pobierz załączone pliki


1. GRAFIK BASENÓW KRYTYCH od 01.06.2019 r. (pdf / 168 KB. Ilość pobrań: 841)Drukuj Udostępnij Strona główna Wstecz

NASZA OFERTA

Basen

czytaj więcej...

Basen
Basen duży, mały i odkryty

Fitness

czytaj więcej...

Fitness
Zajęcia i aerobic w wodzie

Siłownia

czytaj więcej...

Siłownia
zajęcia na siłowni

Sauna

czytaj więcej...

Sauna
sucha i parowa

Korty tenisowe

czytaj więcej...

Korty tenisowe
Korty otwarte i pod halą

Boiska sportowe

czytaj więcej...

Boiska sportowe
Kilka boisk sportowych

Przystań nad Wisłą

czytaj więcej...

Przystań nad Wisłą
Zatrzymaj się w Przystani

Pozostałe

czytaj więcej...

Pozostałe
Spływy kajakowe i place zabaw