Image Alt

Wydarzenia

/  Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym – turniej I

Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym – turniej I

Na pierwszy turniej z cyklu Turniej Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym zapisało się 9 zawodników. Turniej zostanie przeprowadzony w formie rozgrywek grupowych z podziałem na rundę kwalifikacyjną i rundę finałową.

Dwa Pierwsze mecze rundy eliminacyjnej (mecz 1-2 gr. I oraz mecz 1-21 gr II) zaczynają się o godzinie 9:00 (wejście na kort) na kortach przy TCSiR, mecze będą rozgrywane na przemian w grupach. Kolejne mecze przewidywane na godzinę 10:00 (wejście na kort). Od godziny 11:00 mecze przeniesione zostają na 2 korty w parku (kort I i II), trzeci
kort dostępny będzie od godziny 12:00.

W przypadku deszczowej pogody mecze rozgrywane będą w hali tenisowej przy Basenie.

Rozgrywki rundy eliminacyjnej: trzy grupy po trzy osoby, gra „każdy z każdym”.

Rozgrywki rundy finałowej: trzy grupy po trzy osoby, gra „każdy z każdym”.

Zwycięzcy grup awansują do grupy A i grają o między sobą o miejsca 1-3, drugie miejsca przechodzą do grupy B i grają o między sobą o miejsca 4-6, trzecie miejsca rywalizują w grupie C o miejsca 7-9, Każdy mecz (niezależnie od rundy) rozgrywamy do dwóch wygranych setów, gdzie każdy set zaczynał się od stanu 2:2 w gemach.

W przypadku stanu 1:1 w setach rozgrywamy super Tie-break do 10 zdobytych punktów.

Za wygrany mecz 2:0 – 3 pkt
Za wygrany mecz 2:1 – 2 pkt dla zwycięzcy, 1 pkt dla przegranego