XXIV Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

W czwartek 12 lipca odbył się III turniej Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej.

W turnieju zaprezentowało się łącznie 21 zespołów – 5 drużyn KOBIET, 8 w kategorii 40+ i 8 OPEN .

W kategorii Pań mecze rozegrano jednej grupie systemem każdy z każdym.
Pewne zwycięstwo odniosły Katarzyna Hajdysz i Aleksandra Lange, które wygrały wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęły Sara Skwierawska i Zuzanna Łączkowska, miejsce trzecie wywalczyły Aneta Pokryfka i Karolina Kirszenstein.

W kategorii 40+ rozegrano mecze w dwóch grupach po cztery drużyny w systemie każdy z każdym, następnie do fazy pucharowej awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, które zagrały na krzyż.

W fazie pucharowej rywalizowały dokładnie te same par co na poprzednim turnieju, jednak w tym przypadku doszło do niespodzianki.
Swój pierwszy mecz od kilku lat na Tczewskim Grand Prix przegrali Michał Pielak i Krzysztof Dusowski. Zwycięska passa zwycięstw trwająca została przerwana przez Denisa Marchenko i Wojciecha Zalewskiego, którzy po bardzo ciekawym i wyrównanym meczu wygrali 21:18.

Napędzeni zwycięztwem nad faworytami Marhenko/Zalewski w finale bez większych kłoptów pokonali Łukasza Ciesielskiego i Piotra Łazarskiego 21:14.
W meczu o trzecie miejsce nieco rozdrażnieni Krzysztof Dusowski i Michał Pielak zwyciężyli Zbigniewa Kowalskiego i Roberta Jędrzejczaka 21:16.

W kategorii OPEN tak jak na poprzednim turnieju na początku rywalizowano w dwóch grupach w systemie każdy z każdym, następnie wszystkie drużyny rozegrały mecze fazy pucharowej grając wg. „odwrotnej drabinki” 1A-4B ; 2A -3B itd.

Rywalizacja od samego początku była bardzo zacięta. Już pierwsze mecze fazy grupowej pokazały, że ten turniej będzie trudniejszy od poprzedniego, kilka meczy zakończyło się grą na przewagi co dostarczyło nie lada emocji.

W meczu o III miejsce Sławomir Zemlik i Artur Kowalski bez większych problemów poradzili sobie z Grzegorzem Myślińskimi Dawidem Strzyżewskim wygrywając 21:14.
W finale ponownie zameldowali się Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny ich przeciwnikami byli Szymon Szymkowiak i Mikołaj Skotarek. Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta i trudno było wskazać faworyta. Trudy ostatniego meczu lepiej znieśli Brange/Zbrzeźny, którzy wygrali 21:18.

Kolejny turniej odbędzie się 26 sierpnia.

Przypominamy, że do turnieju można się zapisać tylko za pośrednictwem strony internetowej: www.elektronicznezapisy.pl.

Zapisy na kolejny przyjmowane są do wtorku 24 sierpnia do godziny 20:00 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Limit miejsc dla kategorii 40+ został już wyczerpany!

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK

Pobierz pliki

Skip to content