XXVI Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

W czwartek 20 lipca odbył się trzeci, finałowy turniej XXVI Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej.

Do trzeciego turnieju zgłosiło się 20 drużyn: 13 OPEN i 7 w kategorii 40+. Początkowo zgłoszonych zespołów było 25 jednak kontuzje i inne zdarzenia losowe wyeliminowały kilka ekip.

W kategorii 40+ w ostatniej chwili kontuzje wykluczyły 3 ekipy w których znajdowały się pary walczące o podium. Wspólnie z zawodnikami podjęto decyzję o rozegraniu jednej dużej grupy w systemie każdy z każdym co przy tej ilości drużyn skutkowało dużą ilością meczy. Od samego początku widać było, że czołówka tabeli nie zamierza się zatrzymywać i niczym rozpędzona machina pokonuje przeciwnika za przeciwnikiem. Tak  jak w poprzednich turniejach para Hajdysz/Janczak pewnie wygrała wszystkie swoje mecze i przypieczętowała wygraną w tegorocznym Grand Prix.

Zawodnicy z grupy OPEN toczyli równie ciekawe pojedynki.  Na początku rywalizowano w grupach, po trzy drużyny w systemie każdy z każdym. W drugiej rundzie rozegrano fazę pucharową do której awansowały zwycięzcy grup oraz trzy drużyny z drugich miejsc z najwyższym ratio (stosunkiem małych punktów zdobytych do straconych we wszystkich spotkaniach). Podobnie jak w przypadku kategorii 40+ finałowe potyczki to koncert liderów tabeli. Po raz trzeci  w finale spotkali się pary Lech/Wojtkiewicz oraz Bąk/Zbrzeźny. Finał po raz trzeci padł łupem pary Lech/Wojtkiewicz, którzy wygrali 21:18.

Po zakończonym turniej odbyło się podsumowanie Grand Prix, na którym Prezes TCSiR Sp. z o.o. nagrodził trzy najlepsze pary z każdej kategorii.

Organizatorem cyklu było Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.

Skip to content