XXVII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

W czwartek 4 lipca wystartowało XXVII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej.

W pierwszym turnieju tegorocznego cyklu rywalizowało łącznie 30 drużyn: 18 OPEN, 7 w kategorii 40+ oraz 5 drużyn Kobiet.

Jedna z drużyn kategorii OPEN nie stawiła się do zawodów i nie poinformowała o tym fakcie organizatora co skutkuje wykreśleniem jej z dalszych turniejów.

Kategoria Kobiet
Panie rozegrały mecze w jednej grupie grając systemem „każdy z każdym”. W tej kategorii pierwszy turniej bez większych problemów zwyciężyła para Jakóbowska/Kruczkowska, która wygrała pewnie wszystkie swoje mecze. Ciekawa walka rozgrywała się natomiast o pozostałe lokaty. Uczestniczki zapewniły nam sporo emocji, zostawiając ostateczne rozstrzygnięcia do ostatnich meczów. Zawodniczki walczące o miejsce II oraz IV miały taką samą liczbę zwycięstw i porażek. O wyniku końcowym zadecydowały bezpośrednie spotkania.

Kategoria 40+
W pierwszej rundzie zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy a mecze przeprowadzono w systemie każdy z każdym. Do rundy finałowej przeszły dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Po rozgrywkach grupowych rozegrano półfinały „na krzyż” oraz finał i mecz o III miejsce.
Podczas pierwszych meczy grupowych widać było drużyny, które prezentowały wysoki poziom i bez problemów przeszły tę fazę, mowa o parach Hajdysz/Janczak oraz Kondracki/Kolan. Od samego początku obie ekipy wygrywały swoje ze znaczną przewagą, a my nie mogliśmy doczekać się finału, który zapowiadał się emocjonująco. Nasze przewidywania się spełniły, mecz finałowy był bardzo zacięty. Ostatecznie lepsi okazali się Kondracki/Kolan wygrywając na przewagi 27:25. W meczu o III miejsce też nie zabrakło zaciętej walki, mocniejsi tym razem okazali się Nurczyński/Szwajkowski wygrywając z parą Raszpunda Szelfer 21:17.

Kategoria OPEN
W pierwszej rundzie zawodnicy zostali podzieleni na sześć grup po trzy drużyny. Do rundy pucharowej awansowało osiem zespołów – zwycięzcy grup oraz dwa zespoły z drugi lokat mające najlepszy stosunek małych punktów zdobytych do straconych we wszystkich spotkaniach grupowych.
W rudzie finałowej obserwowaliśmy ciekawe mecze, widać było sportowe zacięcie i chęć walki. Do finału dotarły drużyny, które mimo oporu przeciwników wygrywały swoje mecze z bezpieczną przewagą. W potyczce finałowej więcej sił zachowali Rogiński/Rogiński, która pokonała parę Bąk/Kaszowicz 21:15. W meczu o III miejsce wynik nie do końca odzwierciedla przebieg meczu. Rozgrywka była naprawdę przyjazna dla oka, było widać walkę i determinację każdego z zawodników. Ostatecznie lepsi okazali się Celer/Bielecki pokonując parę Juszczak/Rościszewski 21:15.

Kolejny turniej odbędzie się 11 lipca 2024 r.

Przypominamy, że do turnieju można się zapisać tylko za pośrednictwem strony internetowej: https://elektronicznezapisy.pl/event/10940/strona.html

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.

Skip to content