Rozgrywki Challenge XIV Edycja Turniej Masters

XIII edycja rozgrywek Challenge miała „przymusowe przerwy covidowe”.
Kolejność graczy w poszczególnych grupach na dzień 8 marca 2021.

Przeprowadziliśmy losowanie turnieju Masters i baraży, w roli „sierotki” wystąpił Kuba.
Przypominamy 4 pierwszych graczy rozstawionych, w turnieju Master weźmie udział 16 graczy. Gramy do 27 czerwca. Do dwóch wygranych setów na kortach ziemnych (w przypadku stanu 1:1 decydujący pełen set), piłki dostarcza gracz z wyższej pozycji po I rundzie.

Dawid – Damian

Od pażdziernika grupa A połączy się z grupą B (21 graczy), baraże o pozostanie w grupie B zagrają:
1. Łukasz W. – Piotr D.
2. Sebastian P. – Wojtek M.
3. Wojtek N. – Zybi

Rozegrano pierwszy mecz drabinki , Sebastian uległ 0:2 (2:6,2:6) Tomkowi,
jak przyznał po meczu obrał taktykę na ten mecz, która niestety nie przyniosła zwycięstwa.

TURNIEJ MASTERS

Kuba – Arek 2:1 (6:4,4:6,7:5) bardzo „ciasny” mecz przyjaciół, Kuba wykazał więcej spokoju i wyrachowania po pogoni Arka w trzecim secie ze stanu 5:2 ….do 5:5
Ryszard – Wojtek K. 2:0 (6:2,6:2) – mistrz kortów ziemnych, król „slajsa” wypunktował Wojtka
Dawid – Damian 2:0 (6:4,6:3)
Andre – Krystian 0:2 (5:7,2:6) nerwy, nerwy, nerwy, długi mecz z dużą ilością niewykorzystanych szans na wygrane gemy…
Andrzej M. – Maciek 2:0 (6:4,6:4) ciasno, ciasno ciasno „stary Mistrz” ograł „młodego” challengera
Arnold – Michał 2:0
Krystian i Łukasz dali walkowery swoim przeciwnikom Andrzej M i Mikołaj B. grają dalej
Andrzej – Krystian walkower dla Andrzeja
Tomek – Mikołaj B. 2:0 (6:3,6:2)
Dawid – Ryszard G. 2:0 (6:3,6:1)

W finale zagra Tomek z Dawidem. Tomek po 2,5 h w półfinale wygrał z Kuba 2:1 (6:4,4:6,6:3) a Dawid pokonał Andrzej M. 2:0 (6:3,6:2)

Baraże
Wojtek M. – Sebastian 2:0 (6:1,6:2) zasłużony awans Wojtka do połączonej grupy A+B